Referencje

Aleksandra Polak
Prawnik

Zaczęłam uczyć się angielskiego jakieś 25 lat temu, kiedy polscy nauczyciele nie zwracali uwagi na wymowę i nie było jeszcze słowników online z opcją wymowy. Nigdy nie miałam bariery mówienia, ale nie umiałam wypowiadać konkretnych dźwięków brytyjskiego angielskiego, ponieważ nikt mnie nie nauczył o ich istnieniu i przez to źle wymawiałam wiele słów. Bardzo często nie mogłam zrozumieć, co mówili nienatywni użytkownicy angielskiego ze względu na ich silny akcent i błędy wymowy. Wtedy zdałam sobie sprawę, że wiele osób musi borykać się z tymi samymi problemami angielskiej wymowy co ja. Czasami nie mogłam też zrozumieć native speakerów, ponieważ byłam przyzwyczajona do niewłaściwego brzmienia angielskich słów. Dużo pracuję w języku angielskim i dużo podróżuję, dlatego chciałam poprawić jakość mojej wymowy.
Zajęcia z Polą są naprawdę fantastyczne, a moja wymowa staje się coraz lepsza po każdej lekcji, podczas której ani minuta nie jest zmarnowana. Analizuje ona dokładnie Twój sposób mówienia i na tej podstawie dobiera właściwe zasady i techniki dotyczące konkretnych dźwięków. Pozwala Ci to przekonać się, że właściwe mówienie nie jest trudne i nie trzeba urodzić się w anglojęzycznym kraju by tak mówić. Ma również swoje autorskie metody, dzięki którym nauczysz się poprawnie wymawiać angielskie dźwięki, i pokaże Ci dokładnie jak ustawić usta, szczękę, podbródek itp. aby uzyskać idealny dźwięk. Jest bardzo oddana i zaangażowana, więc jeśli jakaś z jej metod nie będzie dla Ciebie skuteczna, to wtedy wymyśli inną.
Po roku moi brytyjscy przyjaciele zauważyli, że mój polski akcent zniknął. Po dwóch latach inni ludzie, w tym Brytyjczycy, czasami pytali mnie, czy mieszkałam w Anglii, gdy byłam dzieckiem, ponieważ tak brytyjsko brzmię. Co więcej, moje umiejętności słuchania znacznie się poprawiły. Nie mam żadnych problemów z oglądaniem brytyjskich filmów, telewizji czy słuchaniem brytyjskiego radia. Mogę już nawet rozróżnić inne rodzaje brytyjskich akcentów. Kiedy rozmawiam z Brytyjczykiem, nie muszę próbować dociec, co dokładnie mówi, dzięki czemu mogę skupić się na treści (i vice versa), co ogromnie pomaga mi w pracy i sprawia, że rozmowy są o wiele przyjemniejsze.
Paulina nauczyła mnie także, jak mówić w bardziej uporządkowany sposób, radzić sobie z trudnymi pytaniami rozmów kwalifikacyjnych i jak wygłaszać skuteczne autoprezentacje typu „elevator pitch”. Jej duże wsparcie sprawiło, że zostałam przyjęta na najlepsze europejskie studia MBA i jestem pewna, że bez niej ten sukces nie byłby w ogóle możliwy. Lekcje z Polą były zdecydowanie jedną z moich najlepszych inwestycji we własny rozwój.

Abayomi Olalekan
Piosenkarka, prezenter, konferansjer

Urodziłam się w Nigerii, gdzie spędziłam pierwsze lata mojego życia. Jako nastolatka wyemigrowałam z rodzicami do USA, gdzie zawsze czułam się jak gorsza od innych imigrantka, także z powodu mojego twardego afrykańskiego akcentu.
Zawsze chciałam rozwijać karierę wokalistki lub prezentera i wiedziałam, że jeśli mam być traktowana poważnie i osiągnąć sukces w tej branży, muszę coś zrobić z moją wymową. Właśnie wtedy poznałam Polę.

Chciałam złagodzić moje silne afrykańskie brzmienie i uzyskać piękny, miękki amerykański akcent. Mimo, że byłyśmy na dwóch różnych kontynentach, zdecydowałam się wybrać Polę, ponieważ chciałam pracować z zagranicznym trenerem akcentu, któremu udało się osiągnąć idealny natywny angielski akcent i co najważniejsze – z osobą, która mogła zrozumieć moją sytuację, potrzeby i emocjonalne ograniczenia.

Pola, która spędziła różne części swojego życia w różnych krajach, doskonale rozumie potrzeby imigrantów walczących o poważne traktowanie za granicą. Jest empatyczna, wyrozumiała, cierpliwa, a nawet „opiekuńcza” – troszczy się o Ciebie podczas całego procesu, motywuje Cię, podnosi na duchu w trudnych chwilach zwątpienia, stopniowo buduje nie tylko Twój nowy, wspaniały akcent, ale także poczucie własnej wartości, pewność siebie i wiarę w sukces.

Walczyłyśmy z dużą różnicą stref czasowych, moimi własnymi ograniczeniami oraz złymi nawykami mówienia. Pola pomagając mi nabyć piękny amerykański akcent przybliżyła mi aspekty używaniu głosu, intonacji, rejestru i brzmienia głosu, oddychania i higieny głosu oraz strun głosowych. Ta wiedza jest absolutnie bezcenna. Zajęcia z Polą były jednymi z najważniejszych i najbardziej zmieniających życie jakie tylko mogłam sobie wymarzyć.

Ewa Otwinowska i Tomek Wachnik
Producenci filmowi

Po kilku latach brania prywatnych lekcji angielskiego u native speakerów i notorycznego zmieniania nauczycieli (częste anulowanie lekcji, brak planu rozwoju, łatwe pieniądze, brak pasji)… znaleźliśmy Polę! Uczymy się angielskiego już od lat! Kiedy Tomek powiedział mi o accent coachu, którego znalazł wybuchłam śmiechem, mówiąc: „Kochanie, ale przecież my mamy dobry akcent!” Teraz po czasie bardzo mnie to bawi 🙂

Nigdy nie zapomnimy naszej pierwszej lekcji, która była oszałamiająca. Test wymowy. No dobra, jedziemy! Okazało się, że nawet podstawowe słowa były przez nas wypowiadane niepoprawnie. Jak to możliwe? Przecież pracujemy w firmach międzynarodowych, codziennie pracujemy w języku angielskim…

Druga lekcja.
Popełniamy tak poważne błędy! Jak to możliwe? Mieliśmy tylu nauczycieli, ale żaden z nich o tych błędach nie wspominał, nikt nas wcześniej nie poprawiał. To są przecież podstawowe zasady, tak ważne; szczegóły, które totalnie zmieniają poziom Twoich wypowiedzi.

Trzecia lekcja.
Nadal jesteśmy wkręceni! Wciąż nie mogę uwierzyć, że wcześniej nie uczyliśmy się prawdziwego mówionego angielskiego.
Od dawna planowaliśmy przeprowadzić się do Australii. Właśnie dlatego tak bardzo potrzebowaliśmy pomocy native speakera w poprawie naszego angielskiego. Mieliśmy wielkie szczęście, że znaleźliśmy Polę! Po 1 roku brania 2 lekcji tygodniowo byliśmy na tyle pewni siebie, aby opuścić Polskę, a co najważniejsze opuścić naszą strefę komfortu posługiwania się językiem ojczystym.

Sydney, maj 2017 r. – właśnie dostałam telefon od rekrutera z Fox Studio Australia, który mnie poinformował, że moja rozmowa kwalifikacyjna wypadła naprawdę dobrze i bardzo by chcieli zaoferować mi pracę koordynatora w dziale ich produkcji filmowej. Epickie uczucie.

Tomkowi poszło równie dobrze, został zatrudniony przez inną prestiżową firmę filmową i uczestniczył w produkcji Thora.
Gorąco polecamy lekcje z Polą ludziom, którzy myślą o pracy za granicą, chcą uciec od czarnej dziury wiecznego poziomu B2, chcą mieć poprawną wymowę i są gotowi na najlepsze doświadczenie nauki angielskiego ich życia. Pola jest najbardziej profesjonalnym i zaangażowanym nauczycielem języka angielskiego, jakiego kiedykolwiek mieliśmy, a także znakomitym mówcą oraz niezwykle inteligentną i charyzmatyczną osobą.

Tomasz Kamiński
Pracownik wydziału biochemii Uniwersytetu w Cambridge, Stypendysta Programu Marii Skłodowskiej-Curie

Jestem naukowcem-wynalazcą specjalizującym się w mikroprzepływach- dziedziną badań na styku inżynierii, biologii, chemii oraz fizyki.

Mówiony język angielski jest nieodłącznym elementem pracy naukowca, zarówno podczas prezentacji wyników projektów badawczych w czasie konferencji i sympozjów, jak również do bezpośredniej i nieformalnej komunikacji z innymi badaczami. Język angielski jest również niezbędny w czasie rozmów kwalifikacyjnych o nowe stanowiska badawcze oraz w czasie aplikowania o środki finansowe na projekty badawcze.

Pomimo wielu lat nauki języka angielskiego w szkołach publicznych jak i również w czasie kilku pobytów zagranicznych nigdy nie czułem się pewny w posługiwaniu tym językiem. Niestety skutkowało to problemami w nawiązywaniu nowych kontaktów oraz współprac w projektach badawczych, a prezentacje i wystąpienia zawsze kosztowały mnie wiele wysiłku oraz stresu.

W czasie mojego doktoratu w Instytucie Chemii Fizycznej PAN w Warszawie, jeden z moich kolegów namówił mnie na lekcje wymowy oraz akcentowania u Pauliny. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę! Podczas pierwszego spotkania nie mogłem uwierzyć, że Paulina nie jest native speakerem – ze względu na jej perfekcyjny akcent (a dokładniej kilka różnych akcentów, którymi się na przemian posługuje).

Niestety okazało się, że moja wymowa jest daleka od ideału i prawie każde słowo wymawiam błędnie. Po chwili zwątpienie uświadomiłem sobie jednak, że ogromna większość osób w naszym kraju przebyła tą samą fatalną edukację językową w szkołach publicznych i kaleczy język podobnie jak ja. Nie zraziłem się więc moim kiepskim poziom i kontynuowałem współpracę z Paulina przez blisko 1,5 roku, co pozwoliło mi na znaczącą poprawę wymowy, nabycie świadomości językowej i przede wszystkim nabranie pewności siebie w czasie przemawiania po angielsku. Bardzo odpowiadała mi elastyczna forma zajęć z naciskiem na poprawne mówienie i poprawne akcentowanie.

Paulina jest bardzo żywiołową, otwartą i bezpośrednią osobą, która posiadania niesamowite poczucie humoru. Jest osobą tolerancyjną i otwartą na świat, która posiada szerokie spektrum zainteresowań, a jej zdolności muzyczne są nieocenione w przekazywaniu wiedzy na temat fonetyki i prawidłowej wymowy.

Umiejętności językowe nabyte w czasie korepetycji z Pauliną okazały się nieocenione w mojej pracy zawodowej i przyczyniły się do zdobycia wielu nagród i wyróżnień. Jednym z najważniejszych osiągnięć jest uzyskanie zatrudnienia na najlepszej uczelni w Europie – Uniwersytecie w Cambridge.

Aleksandra Zasada
Chemik na Uniwersytecie Warszawskim

Polę poznałam na fali desperacji, szukając pomocy po n-tej próbie nauki angielskiej wymowy zakończonej fiaskiem. Wielokrotnie mówiono mi, że przecież język znam. A że nie znam poprawnej wymowy? ‘Native się domyśli!’ Nie, jak powiesz „shit” zamiast „shirt” to się nie domyśli. Sprawdzone.

Mój największy problem polegał na tym, że nie mogę się z językiem osłuchać. Nie obejrzę filmu, nie posłucham piosenki czy audiobooka, bo… nie słyszę, jestem niesłysząca. Z angielskiego korzystam na co dzień, czy to w pracy czytając publikacje naukowe czy w rozmowie z zagranicznymi przyjaciółmi, czy na dość licznych wyjazdach. Zawsze jednak jeśli miałam wybór, wolałam pisać, mówienie traktując jako ostateczność.

Wytłumaczenie jak dany dźwięk powinien brzmieć bez użycia głosu może wydać się niemożliwe jednak Pola radzi sobie z tym świetnie! Zajęcia prowadzone są w bardzo miłej atmosferze, całkowicie bezstresowo, a co najważniejsze dają naprawdę świetne efekty i dzięki nim jestem w stanie się komunikować bez przechodzenia wylewu co drugie zdanie! 😉 Polecam!

Aleksandra Hinc
Projektant wnętrz

Poznałam Polę ponad dwa lata temu, kiedy mieszkałam za granicą i chciałam poprawić swoje umiejętności językowe, które były mi potrzebne do codziennej komunikacji. Szybko zorientowałam się, że zapewni mi ona ten rodzaj coachingu językowego, którego tak bardzo potrzebowałam i którego szukałam już przez długi czas. Mając ogólnie dość zaawansowaną znajomość języka angielskiego, chciałam jednak brzmieć bardziej naturalnie i płynnie, a tym samym osiągnąć postęp. Pola jako osoba dwujęzyczna doskonale rozumie przeszkody, z którymi boryka się większość Polaków uczących się angielskiej wymowy i akcentu. Jest uprzejma i cierpliwa, a podczas lekcji tworzy atmosferę komfortu i zaufania. Jest bardzo profesjonalna, oddana i zaangażowana w to, co robi. Jej entuzjazm jest „pozytywnie zaraźliwy” 🙂

Mówiąc o korzyściach, zrobiłam ogromny postęp w zakresie sposobu mówienia po angielsku przez te ostatnie dwa lata. Stałam się zdecydowanie bardziej pewna siebie. Czuję, że wzbudzam więcej zaufania w moich anglojęzycznych rozmówcach. A sposób, w jaki mówię, jest coraz częściej chwalony, szczególnie przez brytyjskich native speakerów, którzy mówią, że brzmię bardzo brytyjsko i „native-like” 🙂

Mam nadzieję, że moja fascynująca podróż językowa z Polą będzie trwać. Bo przecież rozwoju nigdy nie za wiele … :-))

Grzegorz Chuchra
CEO firmy Predica

Długo szukałem osoby, która pomogłaby mi sprawić, by mój angielski brzmiał jak właściwy i poprawny angielski. W końcu udało mi się znaleźć Paulinę. Paulina jest nie tylko nauczycielką angielskiego, ale prawdziwym ekspertem w dziedzinie akcentu i wymowy. Już pierwsza lekcja daje przedsmak tego, jak wiele nie wiemy o akcencie, ilu różnych dźwięków nie jesteśmy w ogóle świadomi i jak dużo pracy jest przed nami. Jednak po każdej lekcji przekonuję się, że nauka wymowy i akcentu nie jest czarną magią a kwestią zasad, praktyk i dobrego nauczyciela. Mogę zapewnić, że Pola jest najlepszym nauczycielem, jakiego możesz znaleźć.

Elżbieta Włodarczyk
Lekarz audiolog – foniatra

Kiedy ma się 50 lat, absorbującą pracę i milion spraw na głowie bardzo trudno podjąć decyzję o nauce języka obcego. Jestem lekarzem, audiologiem i foniatrą, moim drugim językiem jest węgierski bo w tym języku studiowałam. Zarówno na studiach jak i wielokrotnie później podejmowałam próby nauki języka angielskiego. W efekcie posługiwałam się nim, ale na bardzo niezadawalającym poziomie. Dotychczasowe próby poprawienia „mojego angielskiego” kończyły się fiaskiem. Próbowano po raz kolejny nauczyć mnie gramatyki, serwowano nudne ćwiczenia i znane schematy nauki. W ostatnim okresie znacznie zwiększyła się liczba konferencji zagranicznych, w których aktywnie biorę udział i brak swobody w komunikacji w języku angielskim zaczął mi bardzo doskwierać.

Przed rokiem w przededniu kolejnej konferencji postanowiłam jednak coś z tym zrobić. Rozpoczęłam lekcje z Polą i to było prawdziwe zaskoczenie ! Lekcje nie muszą być nudne?! Mogę uczyć się w swoim rytmie tego, czego potrzebują, poprawiać dokładnie to z czym mam problem! Mówienie po angielsku może sprawiać frajdę! Teraz każda lekcja jest przyjemnością, spotkaniem ciekawej osoby z którą rozmawiamy na każdy temat, jakby przy okazji korygując moją straszną wymowę i akcent, budując coraz to bogatsze słownictwo.

Pola jest accent coachem i dużą wagę przywiązuje do poprawnej wymowy, co jest kluczowe w nauce języka. Dzięki poprawieniu wymowy stałam się lepiej zrozumiała przez osoby z którymi rozmawiam, nabrałam też większej pewności siebie i odwagi w podejmowaniu konwersacji po angielsku.

Startowałam z bardzo niskiego poziomu, przede mną jeszcze długa droga, ale po ponad roku pracy jestem nadal pełna zapału i motywacji, nadal nauka sprawia mi ogromną przyjemność. A wszystko to jest zasługą Poli, jej profesjonalizmu, zupełnie nowatorskiemu podejściu do nauczania i wielkiej pasji jaką u niej widzę podczas naszych spotkań.

Zuzanna Kietlińska
Studentka Wydziału Prawa

W 2013 roku rozpoczęłam naukę w klasie z maturą międzynarodową (IB), w której językiem wykładowym jest angielski. Wstydziłam się wypowiadać w obcym języku, nie czułam się pewnie i to ograniczało mój rozwój. Wtedy właśnie trafiłam do Pauliny. Miałam mieszany brytyjsko-amerykański akcent z wyraźnymi naleciałościami polskiego i szczere chęci do pracy nad nim. Idealnie wyważone lekcje sprawiały mi prawdziwą przyjemność – Pola oprócz profesjonalnej nauczycielki akcentu jest również fascynującą, kreatywną osobą. Po dwóch latach owocnej współpracy zyskałam pewność siebie w mówieniu po angielsku, bariera językowa właściwie zupełnie zniknęła. Płynność w mowie i pisaniu umożliwiły mi zdanie matury międzynarodowej na 43/45 punktów, co otworzyło mi drzwi na jeden z najlepszych uniwersytetów w Londynie – UCL. Żyjąc teraz w UK, nie mam żadnych problemów komunikacyjnych, nierzadko spotykam się z wyrazami uznania dla mojej wymowy w momencie, w którym okazuje się, że nie pochodzę z Anglii. Jestem przekonana, że bez współpracy z Pauliną nie miałabym szans na studiowanie za granicą, więc ośmielę się stwierdzić, że jest ona w stanie naprawdę zmieniać życie uczniów. Jestem jej niesamowicie wdzięczna za bycie moim nauczycielem, motywatorem i wspaniałym partnerem do rozmowy. Polecam z całego serca.

Magdalena Siełużycka
Manager, Londyn

Bardzo polecam zajęcia z Polą, gdyż jestem niesamowicie zadowolona i wdzięczna Poli za pomoc w nauce. Udoskonaliłam zarówno akcent brytyjski, wymowę, jak i percepcję słuchową. Jeśli zastanawiasz się nad nauczycielem, który pomoże Ci w nauce języka angielskiego lepiej trafić nie możesz. Szczerze polecam Polę. Potrafi zachęcić, zmotywować, wytłumaczyć na prostych chwytliwych przykładach zagadnienia, które wcześniej nie były oczywiste. Uczyłam się u Poli przez rok, intensywnie odrabiając prace domowe i podążając za Jej wskazówkami. Niesamowity profesjonalizm sprawiał, że lekcje były warte swojej ceny.

Od miesiąca mieszkam w Londynie, to dzięki Poli doskonale rozumiem Anglików (nawet sąsiadkę, która mówi tak, że jeszcze rok temu nie wychodziłabym na ogródek unikając rozmów). Łączenia i skróty nie są dla mnie zagadką. Język, którego uczyła mnie Pola jest „inny” od języka uczonego w szkołach. Jest to język praktyczny, codzienny, taki jakim naprawdę posługują się Anglicy. Ogromnie dziękuję za wszystkie spotkania osobiste i przez Skype (wygodnie bo można uczyć się nawet będąc na wakacjach. A zajęcia z Polą żal odwoływać)

podsumowując
Pola+praca własna=sukces 🙂

Jonathan Gautheron
Wiceprezes ds. Technicznych The Bubbles Company

Nigdy nie podążałem zwykłą drogą nauki angielskiego, uczyłem się języka głównie sam, bez żadnego schematu czy dyscypliny. Codziennie pisałem i mówiłem po angielsku w pracy z moim francuskim akcentem. Działo się tak zwłaszcza gdy mówiłem bardzo szybko, co było moim złym nawykiem. Czasami utrudniało to ludziom zrozumienie mnie.

Ponieważ zaczynało być to uciążliwe i dla mnie i dla osób wokół mnie, uznałem, że nadszedł czas na wznowienie kształcenia językowego. Chciałem brzmieć jak native speaker; zawsze lubiłem brytyjski akcent za jego piękną melodię. Jednak zadanie nie było łatwe: od prawie dziesięciu lat mówiłem „po swojemu”.
Skontaktowałem się z Polą, która jest specjalistką w tej dziedzinie, a po pierwszej lekcji miałem już dobre rozeznanie mojego ówczesnego poziomu, informacje nad czym musiałbym najbardziej popracować, jakich nawyków się pozbyć oraz listę dźwięków i słów, które wypowiadałem nieświadomie niepoprawnie.

Format lekcji Poli jest przyjemny i oryginalny, był on dobrany indywidualnie pode mnie. Mieliśmy na początku dość luźne dyskusje, rozmawialiśmy zwykle o czymś, co nas obecnie absorbowało, co przeczytaliśmy lub usłyszeliśmy, o wiadomościach ze świata… naturalna rozmowa jest zwykle najlepszym sposobem na wyłapanie najczęstszych błędów, które popełniamy. I zwykle druga część była nieco bardziej specjalistyczna, zorientowana na specyficzny trening wymowy z przedstawieniem kluczowych pojęć, procesów i dźwięków.

Kolejny szczegół, który był dla mnie ważny: praca domowa. Nie mam dużo czasu po pracy z uwagi na rodzinę i nie chciałem spędzać wieczorów z głową w zeszytach. Pola ograniczyła moją pracę domową do tego co było dla mnie wykonalne do przeczytania, obejrzenia czy wysłuchania. Najważniejsze działo się na lekcji.

Przez cały rok pracowaliśmy razem nad poprawianiem mojego języka i akcentu. Bardzo doceniam profesjonalizm, cierpliwość, pasję i ciekawość Poli. Nasze dyskusje były bardzo interesujące i teraz tęsknię za nimi!

Poleciłbym Polę każdemu, kto chciałby uczyć się w ciekawy sposób i poprawić swój angielski, ale także bardziej zaawansowanym mówcom, którzy muszą szlifować swoją wymowę i akcent.

Marta Małecka
Tłumacz j. angielskiego i hiszpańskiego

Jakiś czas temu wpadła mi do głowy myśl, jak to fajnie by było mówić z ładnym brytyjskim akcentem… Ale jak to osiągnąć, tu i teraz, w Polsce, bez konieczności wyprowadzania się do UK (co i tak nie gwarantuje nabycia ładnego akcentu)? Niestety mimo studiów na kierunku lingwistyka stosowana moja wymowa była bardzo polska, ponieważ nie przykłada się tam należytej uwagi do kwestii nauczania akcentu, a sami wykładowcy niestety często mówią „polskim angielskim”.

Dlatego zmotywowałam się i postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Szybki research w internecie i oto jest, profesjonalny accent coach w Warszawie! Dokładnie to, czego potrzebowałam! Już podczas konsultacji fonetycznej wiedziałam, że dobrze trafiłam. Pola dosłownie „rozbiła moją wymowę” na czynniki pierwsze i wskazała wszystkie nieprawidłowości, które należy poprawić. A było ich dużo.

Teraz, po kilku miesiącach zajęć, efekty są fantastyczne – poprawiła się nie tylko moja wymowa, ale także umiejętności wychwytywania i rozumienia poszczególnych dźwięków w angielskim (już potrafię wyłapać różnice w wymowie samogłosek w „cat”, „come”, „calm” i „Colin” 😉 ). Poprawa wymowy zwiększyła także moją pewność siebie i zredukowała stres podczas publicznych wystąpień w j. angielskim.
Zatem jeśli oglądając brytyjskie seriale wzdychasz tęsknie marząc o pięknym akcencie, nie wahaj się ani sekundy – zajęcia z Polą to strzał w dziesiątkę i znakomita inwestycja w samego siebie. 🙂

Renata Derlacka
Manager ds. Sprzedaży

Spotkanie z Pauliną dużo zmieniło w moim życiu zawodowym. Szukałam dobrego nauczyciela, który poprawiłby moją wymowę, a znalazłam prawdziwy skarb. Pola nie tylko poprawiła mój akcent, ale także wzbogaciła moją znajomość słownictwa, wyrażeń i idiomów. Naprawdę lubię sposób prowadzenia jej zajęć. Uważam, że Pola ma wiele sposobów na przezwyciężenie wszelkich Twoich ograniczeń czy problemów i zapewnienia Ci motywacji do dalszej pracy. Jest ambitna, pracowita i stale udoskonala swój warsztat. Miałam okazję przekonać się, że efekty pracy z Polą naprawdę robią wrażenie na ludziach. Moje prywatne zaufanie ranking dla trenerki akcentu Poli – AAA +, jest naprawdę wspaniała i wyjątkowa.

Magdalena Brodziak
Mgr finansów i zarządzania

Uczę się brytyjskiej wymowy z Pauliną od dwóch lat. Zanim poznałam Paulinę nie do końca wierzyłam, że uda mi się spełnić marzenia o perfekcyjnej brytyjskiej wymowie. Wiele osób z mojego otoczenia mówiło mi, że jest to niemożliwe. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego postanowiłam spróbować.

Dziś, 2 lata od podjęcia tej decyzji jest bardzo zadowolona z rezultatów naszej współpracy. Zajęcia z Polą nie tylko udoskonaliły moją wymowę, ale również dały mi więcej pewności siebie w rozmowie z Anglikami. „Problem” narodowości zniknął, ponieważ mocny polski akcent nie jest już słyszalny.

Najbardziej na zajęciach podobał mi się jej profesjonalizm i jasna struktura zajęć. Przechodziłyśmy do ćwiczenia następnego dźwięku tylko wtedy, kiedy ten przerabiany obecnie był już perfekcyjnie opanowany. Pola jest bardzo otwartą, sympatyczną i energiczną osoba, a zajęcia z nią upływają w bardzo milej atmosferze. Od pierwszych zajęć dało się zauważyć, że jest ona absolutną profesjonalistką w swojej dziedzinie i uczenie wymowy jest nie tylko jej pracą, ale również pasją. Pola jest doświadczonym nauczycielem wymowy, zna kilka języków obcych i bardzo dobrze wie jakie aspekty wymowy są problematyczne dla Polaków bądź innych nacji. Dzięki temu nauka z nią szybko przynosi oczekiwane rezultaty.

Zajęcia z Polą mogę polecić absolutnie każdemu, kto marzy o pięknej brytyjskiej wymowie. Na moim przykładzie wiem, że naprawdę jest to możliwe. Choć na początku wymowa brytyjska może wydawać się trudna do opanowania, po kilku zajęciach i co za tym idzie widocznych postępach, uczenie się jej będzie przyjemnością.

Tomasz Onyszko
Digital Advisor i współzałożyciel firmy Predica

Angielski jest moim drugim językiem już od wielu lat. Używam go do rozmów z przyjaciółmi i w moim codziennym życiu biznesowym. Jako dyrektor ds. technicznych w firmie Predica rozmawiam z wieloma zagranicznymi klientami, przemawiam na konferencjach i spotkaniach wewnętrznych.

Zanim poznałem Paulinę, nie zdawałem sobie sprawy, jak ważny może być właściwy akcent i jak dużo lepsza jest Twoja komunikacja z ludźmi, kiedy używasz poprawnej wymowy. To sprawia, że zarówno czujesz się lepiej, brzmisz lepiej i dużo sprawniej porozumiewasz z innymi.

A w życiu prywatnym doświadczasz tych niezliczonych momentów „Ahaa”, kiedy uświadamiasz sobie, że postać w Twoim ulubionym filmie mówi dokładnie tak, jak właśnie nauczyłeś się na ostatniej lekcji.

To wszystko jest bardzo ważne, ale dodatkowo, ta podróż w kierunku osiągnięcia właściwej wymowy angielskiej jest przyjemna z powodu żywej osobowości i humoru Pauliny. A to, połączone z jej dążeniem do perfekcji i umiejętnością wyjaśniania niuansów w bardzo łatwy i praktyczny sposób, czyni naukę doskonałym doświadczeniem.

Nauka angielskiego z Pauliną jest zabawna, angażująca i sprawia, że czuję się o wiele bardziej komfortowo i pewniej w moim codziennym życiu biznesowym, gdy stosuję te umiejętności w praktyce.

Bardzo POLECAM naukę angielskiej wymowy z Pauliną. Twój angielski się odmieni na zawsze!

Zuzanna Makowska
Mgr Filologii Angielskiej, Doktorantka

Jestem absolwentką filologii angielskiej na SWPS w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2016 roku pracuję dla firmy Groupon i jej amerykańskiego działu redakcji. Jako Content Specialist odpowiadam za tworzenie i publikowanie interesujących treści i optymalizowanie ich zgodnie ze standardami firmy.

Pracuję również od ponad sześciu lat jako prywatny nauczyciel języka angielskiego.

Obecnie studiuję na studiach doktoranckich z literatury amerykańskiej, ponieważ jednym z moich życiowych celów jest zostać wykładowcą akademickim na uniwersytecie anglojęzycznym.

Uważam, że aby stać się dobrym mówcą języka angielskiego ważne jest, aby skupić się zarówno na płynności, jak i wymowie. Jeśli któregoś z nich brakuje, nasza wypowiedź może być postrzegana jako mniej wartościowa, a nasza wiedza może być niedoceniana. Dlatego w 2015 roku zaczęłam brać lekcje wymowy u Poli, aby zdobyć akcent RP.
Na początku zmagałam się z prawidłowym ułożeniem ust i języka, nie mogłam odróżnić brytyjskiego od amerykańskiego sposobu wymawiania pewnych słów i wstydziłam się mojego akcentu. Na szczęście Pola pomogła mi przezwyciężyć wszystkie problemy.

Jest ona doświadczonym nauczycielem, który jest w stanie sprostać indywidualnym potrzebom studentów. Ćwiczyłyśmy każdy dźwięk osobno, czytając wybrane przeze mnie teksty i słuchając nagrań zarówno native speakerów jak i obcokrajowców, aby dostrzec różne aspekty ich wymowy. Te różnorodne strategie nauczania wpłynęły na jakość mojego akcentu i pomogły mi spojrzeć na aspekty języka i wymowy z szerszej perspektywy.

Chociaż poprawa wymowy jest nieustannym i ciągłym procesem i nadal muszę się jeszcze wiele nauczyć, mogę już powiedzieć, że jestem dumna z tego, jak mówię, a postęp jest naprawdę znaczny. Kilka razy zarówno Polacy jak i cudzoziemcy pytali mnie czy pochodzę z Anglii.

Moje słowa nie są w stanie wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna Poli za pomoc, ale zdecydowanie warto wiedzieć, jak te słowa poprawnie wymówić 🙂

Beata Miaśkiewicz
Lekarz laryngolog foniatra

Jestem lekarzem. Od wielu lat uczę się języka angielskiego różnymi metodami. Do tej pory moja nauka była dość nieregularna, ograniczała się do zdobywania wiedzy głównie z zakresu gramatyki, a niestety w niewielkim stopniu umiejętności komunikatywnych. Ponieważ pracuję w renomowanej placówce medycznej, w której również rozwijam się naukowo, dobra znajomość języka angielskiego stała się dla mnie niezbędna. Szczególnie niekomfortowo czułam się podczas wyjazdów na staże, kursy czy konferencje zagraniczne, podczas których musiałam wygłaszać prezentacje oraz gdy starałam się nawiązywać kontakty zawodowe.

W pewnym momencie postanowiłam „wziąć byka za rogi” i pokonać moje ograniczenia w tym zakresie. Moim celem jest przede wszystkim poprawa umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Polę poleciła mi moja koleżanka, i muszę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę. Pracujemy już niemal rok i zauważam stopniową poprawę, o czym mogłam się przekonać podczas ostatnich konferencji naukowych (już po 3 miesiącach od rozpoczęcia współpracy).

Lekcje z Polą bardzo mi się podobają, gdyż są interaktywne, zmuszają mnie do mówienia i uważnego słuchania. Istotnym elementem jest nacisk, jaki Pola kładzie na poprawę wymowy i akcentu- jest w tym znakomita!

Mobilizuje mnie również do pracy nad językiem poza naszymi lekcjami, polecając mi do słuchania i oglądania mnóstwo ciekawych programów, audycji, dialogów.

Lekcje z Polą są zupełnie inne niż te, których dotychczas doświadczyłam. Kładą nacisk na wszystkie słabe punkty mojej znajomości języka angielskiego.

Maciej Piotrowski
Chief Technologist, DXC Technology

Zajęcia z Polą pokazały mi zupełnie nowe obszary nauki angielskiego, a zwłaszcza pracy nad poprawną wymową. Zacząłem się uczyć angielskiego ponad trzydzieści lat temu, zdałem milion różnych certyfikatów, od 15 lat codziennie używam tego języka w pracy. A mimo to dopiero Pola uświadomiła mi, jak podstawowe błędy ciągle robię. Małym pocieszeniem jest, że prawie każdy Polak ma podobne problemy – zacząłem to wychwytywać dopiero po lekcjach Poli (wcześniej bym chyba nie uwierzył, że źle mówię np. głoskę „i” :->). Co ważniejsze, pokazała jak nad nimi pracować.
Oczywiście świat angielskiej wymowy i akcentu to więcej, niż tylko typowe polskie błędy. Jestem przekonany, że zależnie od chęci, zainteresowań i ambicji ucznia Pola jest w stanie pomóc odkryć każdy aspekt tego świata.

Same lekcje są przyjemne, wciągające i zróżnicowane (choć mocno angażujące i wymagające skupienia). Polecam każdemu, kto chciałbym poprawić wymowę lub po prostu nauczyć się czegoś nowego i przy okazji dobrze się bawić.

Rafał Zaj
Doradca techniczny w Thor GmbH

Chciałem poprawić swój angielski, aby komunikować się w bardziej poprawny, elegancki i tym samym skuteczny sposób, który uważam za absolutnie kluczowy, gdy pracujesz w międzynarodowym środowisku i chcesz być traktowany poważnie. Mając już doświadczenie w mówieniu po szwedzku wśród Szwedów, wiem, jak ważne jest prawidłowe mówienie nie tylko pod kątem gramatyki, ale także wymowy.

Szukając odpowiedniego nauczyciela, znalazłem Polę, która okazała się być tym, kogo potrzebowałem. Ma wiedzę i doświadczenie, które pozwalają jej wychwycić z języka wszystko, co nie działa właściwie i naprawić to.

Nie oznacza to, że nie musisz w to włożyć żadnego wysiłku. Wręcz przeciwnie. Pola jest wymagająca, jest zabawna, ale jest bardzo profesjonalna, jest po prostu bardzo dobra.

Musisz tylko być świadomym tego, czego chcesz, konsekwentnie iść do przodu i nie poddawać się w połowie. Ja osiągnąłem to, co chciałem. Pochwały od moich znajomych native speakerów są tego najlepszym dowodem.

Monika Antoniuk
Associated Clinical Project Manager

Muszę przyznać, że język angielski stanowi część zarówno mojego osobistego, jak i biznesowego życia. Zawsze lubiłam się go uczyć i używam go codziennie w międzynarodowym środowisku mojej pracy. Stąd też spotkałam się z wieloma akcentami, które w wielu przypadkach ujawniały kraj pochodzenia mówcy, lub mogłam po prostu usłyszeć, że z pewnością niektórzy z nich nie są native speakerami. Nie ma w tym nic złego, jednakże zawsze podziwiałam i byłam pod dużym wrażeniem przyjemnego brzmienia zwłaszcza brytyjskiego akcentu. Zastanawiałam się, jak można osiągnąć tak perfekcyjny poziom wymowy, wiedząc, że mój własny jest od niego bardzo daleki. Zatem zostawiłam to tak, jak było, bez przekonania, że mogę cokolwiek zmienić. Moim zdaniem zajęłoby to całe wieki, zwłaszcza kiedy nie jest się zanurzonym w języku kraju, z którego dany akcent pochodzi.

Kiedy poznałam Polę Accent Maker i rozpoczęłyśmy nasze lekcje poprawy angielskiego akcentu, zdałam sobie sprawę z tego, ile podstawowych błędów popełniam w swojej wymowie. Byłam tym dosłownie zszokowana. Jednak w tym samym czasie otrzymałam od Poli dużą motywację, że przecież mogę nad tym skutecznie pracować. Nasze lekcje dają mi mnóstwo przyjemności i satysfakcji, z tego względu, że realnie inwestuję w mój osobisty rozwój. Pod okiem i perfekcyjnym „uchem” Poli wyraźne zmiany są naprawdę możliwe. Sama to już czuję, chociaż jestem dopiero na początku mojej drogi do lepszego akcentu.

Sposób w jaki mówimy jest absolutnie istotny w naszej komunikacji. Pracuję nad poprawą akcentu, by brzmieć bardziej profesjonalnie i być lepiej zrozumianą. Nie chcę pozostawać ciągle na tym samym poziomie, kiedy teraz wiem, że mogę osiągnąć wyższy w naprawdę skuteczny sposób. Ale mam także inny cel. Chcę czytać po angielsku moim małym córkom i chciałabym robić to możliwie doskonale. To moje marzenie i odważnie dążę do jego spełnienia, bo mam wsparcie świetnego Accent Coacha. Ponadto, Pola jest charyzmatyczną osobą pełną pasji. Po każdej lekcji mam zwiększony poziom energii, dlatego też tak bardzo te zajęcia lubię!

Joanna Sadowska
Prawnik

Pola jest najlepszą nauczycielką angielskiego, jaką spotkałam podczas mojej dotychczasowej nauki. Jej wiedza i profesjonalizm są imponujące. Zanim zaczęłyśmy współpracę sporo rozumiałam ale bałam się mówić. Pola pomogła mi przełamać się. Nie mówię jeszcze tak dobrze jak bym chciała, ale wiem, że jest to w moim zasięgu. Pola tworzy świetną atmosferę zajęć – półtorej godziny lekcji mija bardzo szybko. Jest przy tym bardzo cierpliwa w aspekcie wymowy i ćwiczenia akcentu – niektóre słowa ćwiczymy wielokrotnie, dopóki moja wymowa nie będzie wzorcowa. Dzięki tym lekcjom, przestałam angielski traktować jako przykry obowiązek a naprawdę go polubiłam. Polecam naukę z Polą, szczególnie osobom, które nie mają zbyt wiele czasu a przy tym oczekują wymiernych i szybkich efektów.

welovebusiness.pl

Monika Szczech
Nauczyciel j. angielskiego

Jestem nauczycielem j. angielskiego specjalizującym się w nauczaniu niewidomych i niedowidzących uczniów. Indywidualny trening wymowy zaczęłam z Pauliną kilka lat temu w momencie kiedy usilnie szukałam native speakera, który mógłby ćwiczyć ze mną wymowę brytyjską. Było to trochę jak „szukanie igły w stogu siana”. Zajęcia te są dla mnie bardzo wartościowe, gdyż jako nauczyciel języka angielskiego mogę pracować nad swoją wymową w profesjonalny i co najważniejsze skuteczny sposób. Pola jest pasjonatką nauczania wymowy, ma bardzo indywidualne podejście i innowacyjny sposób prowadzenia zajęć.

Izabela Makowska
Urzędnik w Urzędzie Marszałkowskim

Języka angielskiego zaczęłam się uczyć sama z programu multimedialnego. Następnie uczęszczałam na zajęcia metodą Callana.
Często podróżowałam, więc chciałam umieć skutecznie porozumiewać się z obcokrajowcami. Niestety miałam „blokadę w mówieniu”, gdyż wiedziałam, że mówię po angielsku z polskim akcentem i polską wymową. Poprawna wymowa jest bardzo ważna, gdyż budujemy w ten sposób tzw. „pierwsze wrażenie” na rozmówcy.

Na szczęście trafiłam na Panią Polę i nie żałuję tego. Pola jest wspaniałym nauczycielem języka angielskiego, najlepszym jakiego kiedykolwiek miałam. Ma ogromny talent i umiejętność uczenia. Widać, że nauczanie jest dla niej wielką pasją. Zajęcia prowadzone są w sposób bezstresowy z pełnym zaangażowaniem i maksymalnym wykorzystaniem zaplanowanego czasu. Pani Pola to bardzo ciepła i sympatyczna osoba. Ma dużo cierpliwości i indywidualnie podchodzi do każdego ucznia.

Serdecznie polecam Panią Polę wszystkim tym, którzy szukają dobrego nauczyciela wymowy angielskiej. Na pewno nikt się nie zawiedzie.

Magdalena Milewska
Nauczyciel angielskiego

Przez wiele lat próbowałam znaleźć „nauczyciela nauczycieli”, czyli taką osobę, która potrafi szkolić m.in. lektorów chcących dalej się rozwijać. Na początku szukałam wśród native speakerów, jednak osoby te, chociaż same mówią perfekcyjnie, nie mają gruntownej wiedzy o własnym języku, bo go nie studiowały i dlatego nie były w stanie mi pomóc.

Pola nie tylko ma absolutnie perfekcyjną wymowę, ale też bardzo dużą wiedzę dotyczącą m.in. fonetyki i różnych akcentów. Dlatego lekcje te dają mi dużo satysfakcji, są bardzo inspirujące i niezmiernie przydatne w mojej pracy zawodowej. Polecam każdemu kto chce rozwijać swój angielski!

Tomasz Szymborski
Ph.D. Eng. | École polytechnique fédérale de Lausanne (EPFL) | STI – IMX – Soft Materials Laboratory (SMAL)

Paulinę znam od ponad siedmiu lat. To najlepsza nauczycielka języka angielskiego jaką miałem okazję poznać. Zaczęliśmy od nauki i przypominania gramatyki ale szybko okazało się, że mam wielkie problemy z wymową. Dzięki zajęciom z fonetyki moja wymowa a przez to moje prezentacje wyraźnie się poprawiły: w końcu dobre slajdy to nie wszystko. Podczas pobytu za granicą czułem się bardziej pewnie i komfortowo, bo mój akcent brzmiał bardziej ‚angielsko’. Żałuję jedynie, że poznałem Paulinę tak późno. Więc jeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto zainwestować w wymowę: tak, warto i to bardzo! Pola to prawdziwa profesjonalistka i każda minuta lekcji to prawdziwa przyjemność. Zdecydowanie i absolutnie polecam!